post

Wybór idealnej polisy na dobre życie to proces trudny i długi, a ogólne warunki umów ubezpieczeniowych pełne są niuansów, których przeciętny zjadacz chleba nie wyłapie. Warto w takich wypadkach zdać się na opinię ekspertów.

Najbardziej wiarygodne są oceny niezależnych ekspertów, którzy pracują dla redakcji gazet lub portali cieszących się tematyką ubezpieczeniową lub prawem i finansami. Składając się bowiem do poszczególnych ubezpieczycieli, możemy stanowić pewni, że będą oni chwalili sprzedawane przez siebie produkty. Możemy co prawda sugerować się również opiniami wyrażonymi na forum internetowym, ale trzeba być wyczulonym na autentyczność wpisów, często fabrykowanych przez samych sprzedawców. Na wielu forach można jednak przeczytać również wypowiedzi ekspertów będących opiekunami poszczególnych działów.

Chcąc skorzystać z jednej z porównywarek funkcjonujących w Internecie, wystarczy wpisać w dowolnej wyszukiwarce hasło: ubezpieczenie na życie porównanie ofert. Porównywarki mogą być mniej lub bardziej szczegółowe. Na może będziemy musieli podać wiek, typ i (mniej lub bardziej szczegółowy zakres ubezpieczenia oraz sumę, na którą wybieramy się ubezpieczyć. Możemy być także poproszeni o podanie wieku i liczby dzieci, a i naszego zawodu. Zazwyczaj na końcu wpisujemy nasz numer telefonu i po kilku godzinach zajmuje się do nas przedstawiciel multiagencji ubezpieczeniowej będącej właścicielem porównywarki. Potwierdzamy naszą chęć zapoznania się z ofert i otrzymujemy kilka (3-5) ofert polis dostosowanych do swoich indywidualnych preferencji. Co ważne, wybrali je dla nas pracownicy agencji, która obsługuje kilku ubezpieczycieli, są to one niezależne. Po czasie umożliwiającym zapoznanie się z ofertą kontaktują się z nami agenci ubezpieczeniowi, z którymi rozmawiamy już o konkretnych ofertach i wypytujemy o wszelkie kruczki prawne i niejasności pojawiające się w wszystkich warunkach ubezpieczenia. 

Dopiero taka rozmowa – do której jesteśmy czas się przygotować, gdyż otrzymaliśmy już konkretne polisy – daje nam pełną informację o ofercie.